Psychologia internetu – metamorfoza

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Ostatnia cisza na stronie wynikała z przemian, które mam nadzieję przypadną Wam do gustu. Projekt Psychologia Internetu przeszedł  metamorfozę. Zmieniło się masę rzeczy, ale przede wszystkim pojawili się świetni ludzie, którzy chcą Wam przybliżać świat cyberprzestrzeni z różnych perspektyw.  

Redakcja powiększyła się o kilku studentów psychologii Uniwersytetu SWPS, zwartych i gotowych do pracy nad oswajaniem świata internetu i nowych technologii.

Z dumą informuję, że Psychologia Internetu stała się platformą publikacyjną dla powstającego obecnie na Uniwersytecie SWPS Koła Naukowego Cyberpsychologii.  Koła, którego opiekunem został dr Radosław Sterczyński, od niedawna prodziekan  Wydziału Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

W ramach pracy Koła będziemy zajmować się wszelkimi związkami psychologii i technologii. W naszym obszarze zainteresowań jest nie tylko psychologia internetu, czy też technologie wykorzystywane w psychologii, ale także psychologia gier wideo czy biofeedback.Nie zabraknie również wątków bardzo aktualnych – cyberprzemocy, cyberseksu oraz wpływu ciągłej digitalizacji i powstawania coraz to nowych aplikacji przydatnych w  codziennym życiu  współczesnego człowieka.

Poniżej, z dumą prezentuję pierwszą część naszego zespołu.

Opiekun Koła Naukowego Cyberpsychologii

Znalezione obrazy dla zapytania radosłąw sterczyński

dr Radosław Sterczyński

Pracownik naukowy Uniwersytetu SWPS, obecnie prodziekan Wydziału w Sopocie. Naukowiec i dydaktyk zaangażowany na rzecz studentów, cierpliwie objaśniający im meandry psychologii procesów poznawczych, psychologii twórczości czy też metodologii badań psychologicznych. Od wielu lat trener zdolności poznawczych, specjalizujący się szczególnie w treningach twórczego myślenia i wspieraniu kreatywności ludzi oraz firm. Kierownik studiów podyplomowych User Experience – psychologia projektowania i wykładowca na studiach podyplomowych z Kynopsychlogii. Interesuje się funkcjonowaniem umysłu i  zagadnieniem świadomości w kontekście ludzi  i zwierząt. Oficjalny opis nie oddaje jednak złożoności dr Sterczyńskiego, który o poznawczej reprezentacji jabłka, potrafi opowiadać z zaangażowaniem godnym lotu w kosmos. Dziękujemy Doktorze, że jest Pan z nami!

Autorzy bloga

ania-buretta

Anna Buretta

Magister inżynier biotechnologii  i przyszły mgr psychologii. Obecnie zapalony HRowiec od papierów. Zainteresowana wpływem psychologii na biznes. Prywatnie miłośniczka kotów i dobrego jedzenia.

14872419_1293179644034661_1794393547_n

Aleksander Dziedzic

“Cześć, jestem Alex i interesuje mnie przyszłość. Technologia jest czymś, od czego trudno jest uciec. Może zamiast tego, lepiej ją oswoić? W psychologii, technologia ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w terapii, diagnostyce, jak i w czysto teoretycznych zagadnieniach. Oprócz psychologii interesuje się informatyką, programowaniem i grami – nie tylko komputerowymi, ale też planszowymi, oraz samą koncepcją gry jako mechanizmu motywacyjnego. Lubię podróżować autostopem, tańczyć z ogniem, a w wolnych chwilach chodzę na karaoke”

asia-flis

Joanna Flis

„Cześć ! Jestem studentką psychologii Uniwersytetu SWPS ( psychologia kliniczna i zdrowia), mgr psychopedagogiki.  Zawodowo pracuję jako psychoterapeuta  uzależnień  i  specjalista Biofeedback. Interesuję się cyberpsychologią, a w szczególności uzależnieniem od sieci i mutiplikacją  tożsamości  . W wolnym czasie param się odtwórstwem historycznym życia wczesnych Słowian . W przypływie energii biegam z psem  i nałogowo czytam  książki. Szczególne miejsce w moim życiu zajmuje rodzina, las oraz Profesor Stephen Hawking.”

14456681_983725965083178_1531298892_o

 Anna Jasińska

„Mam na imię Ania i jestem studentką 3 roku psychologii klinicznej i zdrowia. Interesuję się psychoneurologią, zaburzeniami funkcjonowania w dzisiejszym świecie, zarówno tym realnym jak i wirtualnym. Od kiedy pamiętam ciekawił mnie człowiek w pojęciu holistycznym, jego umysł, skłonności, zachowania, reakcje. Zastanawia mnie przyszłość rozwijającej się sztucznej inteligencji. Poza tym na bieżąco jestem z nowinkami technologicznymi, ponieważ prywatnie jestem straszną gadżeciarą.
W wolnych chwilach oddaję się też podróżom (szczególnie tym autostopowym), bieganiu na koncerty, tańcu, czytaniu książek, smakowaniu świata.”

ola-magon

Aleksandra Magoń

„Hej!,  jestem magistrem socjologii i studentką psychologii w biznesie na USWPS. Wybrałam te kierunki, bo zawsze najbardziej interesowali mnie ludzie. Kiedy się im nie przyglądam, oddaję się swoim największym pasjom – żeglowaniu dalekomorskiemu i podróżom. W cyberpsychologii najbardziej interesuje mnie drugi człowiek – lifestyle, blogi i tworzenie w sieci swojego alternatywnego życia.”

14804943_10154189598239542_910800156_n

Norbert Sztolc

Zarządca produktem w firmie handlowej. Rozpoczął swoją przygodę z psychologią 3 lata temu, obecnie jest  studentem Psychologii na USWPS w Sopocie. Zainteresowany nowoczesnymi technologiami oraz ich zastosowaniem, w szczególności robotyką oraz tematyką sztucznej inteligencji. Prywatnie fan dobrej metalowej  muzyki oraz literatury fantasy. 

3 Comments Add yours

  1. Zmiany są dobre! Powodzenia i do przeczytania :)!

    1. Joanna Flis Joanna Flis napisał(a):

      Dziękujemy 🙂

  2. szaryswit13 napisał(a):

    Zajrzałam trochę dalej, fajne tematy i pomysł na stronę. Nie wiem, jak wyglądała przed metamorfozą, ale teraz jest super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *